Skip links
APIE

NAUJI SVETINGUMO STANDARTAI

Architektės laiškas
.. apie šiuolaikinę bohemą

BōHEME HOUSE tai daugiau nei apartamentai nakčiai. Tai įkvepianti erdvė, gimusi iš mūsų aistros architektūrai, dizainui ir unikalioms patirtims.

Tikime, kad vienas geriausių būdų pažinti miestą yra pažįstant vietos žmonių istorijas. Tad tarpukariu datuojamame name nusprendėme atkurti laikinosios sostinės gyvenimo būdą. 20 kultūrinės ekstazės kupinų Nepriklausomybės metų Kaunas buvo vadinamas Mažuoju Paryžiumi. Paryžiumi persismelkęs tarpukario kultūros fenomenas pradėjo kurtis praėjus vos keleriems metams po mieste įvestos kanalizacijos.

Inteligentų ir menininkų namai virto salonais, kur five o’clock metu buvo serviruojama kava su migdolų pienu ir intriguojantys pokalbiai apie meną, valstybę ar apatinius. Restoranuose vystėsi kultūrinio luomo diskusinė atmosfera, kur kiekvienas save gerbiantis inteligentas turėjo vardinį staliuką, pietūs kainavo penktadalį vidutinės algos, o damos, pamiršusios pėdkelnes, piešdavosi siūles ant blauzdų antakių pieštukais.

Kas yra bohema? Daugelio sąmonėse bohemos sąvoka yra visiškai neapibrėžta – vieniems tai tik ištisos vyne ir cigaretėse paskendusios savaitės, kitiems tai socialinis menininkų luomas, laisvės sinonimas, aprangos stilius, idėjiniai susiėjimai, gyvenimo būdas ar tik asociacijos su praeitimi.
Mums bohema tai ėjimas vienu žingsniu priekyje, vidinė laisvė mąstyti kitaip, moderni filosofija su romaus maišto prieskoniu tvyrančiame susikaustymo fone ir atokvėpis nuo pilkumos, kupinas gyvų pokalbių apie idėjas.

BōHEME HOUSE nerasite muziejinių ir bibliografinių tarpukario artdeco interjerų, objektų ar artefaktų. BōHEME HOUSE atrasite XXI amžiaus kalba pasakojamus įdomiausių asmenybių gyvenimo užkulisius aštuoniuose teminiuose apartamentuose. Apartamentus inspiravusių asmenybių istorijas pateikiame per Jūsų viešnagės laiko tėkmę ir tikimės, kad ši knyga virs įkvepiančia potyrio dalimi.

Eksperimentuodami ir interpretuodami tikimės kartu su jumis sukurti erdvę modernios bohemos formavimuisi. BōHEME HOUSE jus nuolat pasitiks kaip kintantis ir augantis kūrinys, žadantis naujas istorijas ir naujus potyrius.

Šis namas buvo sukurtas jaunos šeimos – Vaivos, Lino ir Majos – pripildytas mūsų meile, nesuskaičiuojamomis pastangomis ir svajonėmis sukurti įkvepiančią patirtį mūsų gimtajame mieste. Visada tikėjome, jog pabėgimas iš rutinos, kelionės turėtų tapti išskirtinėmis patirtimis – nuo neįprastų interjerų iki interaktyvaus miesto pažinimo.

Mėgaukitės šia įkvepiančia erdve .. pažadame jums monumentalius įspūdžius.

Su meile,
Vaiva

Est

2020